Novinky

Podzimní úklid 2015

12.10.2015 14:40

Spolek Šumbarák zve k podzimnímu úklidu. Společně se společností RPG Byty a Městem Havířov jsme zajistili velkokapacitní kontejnery na čtyřech místech starého Šumbarku. Využijte toho a zbavte se nepotřebných kusů starého nábytku, případně dalšího harampádí, které již nevyužijete a doma či ve sklepě jen zabírají místo.

Kdy: 16. - 19. října 2015

Kde: ulice Opletalova,
křižovatky U Nádraží x Klimšova,
Dukelská x Šenovská, Anglická x Wolkerova

Senioři ze Šumbarku vyrazili ve středu 26. srpna na výlet do Dolní oblasti Vítkovic. Na expozici, která je zcela ojedinělá a originálním způsobem vysvětluje přírodní zákonitosti a dopady moderních technologií na lidskou civilizaci je pozval spolek Šumbarák. Senioři strávili ve Světě techniky téměř čtyři hodiny. Dopravu, vstupné i občerstvení hradila Nadace OKD.

 

Nová posila v Šumbaráku

06.02.2015 17:30

Od 1. února 2015 přibude nová tvář Šumbaráku. Jmenuje se Ivana Šajbanová a budete se s ní moci setkat v kanceláři Šumbaráku na ul. Jarošova 774 v úředních hodinách, které ještě upřesníme. Ivana bude mít na starost projekt "Bydlení s doprovodným sociálním programem", především pak vyřizování veškeré administrativní činnosti spojené s touto agendou.

ZŠ Jarošova uspořádala jarmark, jehož výtěžek věnovala paní Synkové z Heřmanic, která se stará o opuštěná zvířata. Paní Synková má doma momentálně 44 psů a 8 koček, kterých se ujala a které ošetřuje i živí ze svého důchodu. S myšlenkou věnovat peníze na pomoc opuštěným zvířatům přišla před dvěma lety paní učitelka Věra Kramárová. Bez které by se celá akce snad ani neuskutečnila. Zapojilo se také sdružení Šumbarák, které přispělo 4700 Kč na nákup granulí. Dohromady jsme paní Synkové přivezli potravu pro zvířata za cca 15 tisíc korun.

Sdružení Šumbarák by rádo i v příštím roce podporovalo akce pro veřejnost, zejména pro děti. Proto bychom chtěli vyzvat všechny aktivní obyvatele, aby se zapojili a pomohli nám s jejich realizací.

„Můžeme přispět na věcné ceny do soutěží, ale taky organizačně. Díky novinám můžeme akci propagovat. Avšak nemáme kapacitu na to, abychom celoroční program dělali a vymýšleli sami. Pokud lidé chtějí, aby se tady něco dělo, musí iniciativa vzejít od nich,“ říká Ivan Fabík ze Šumbaráku.

Sdružení může podpořit např. dětský den, turnaj ve streetballu/nohejbalu, různé sportovní akce, běžecký závod (pokud by se ho někdo rozhodl uspořádat), besedy, projekce filmů, výstavy a pod.

Zájemci o případnou spolupráci nás mohou kontaktovat na emailu: katerina@piechowicz.cz

Centrální náměstí Republiky, nově opravené náměstí T. G. Masaryka na Šumbarku a také Terasu na Podlesí letos ozdobí vánoční stromy. Instalovány byly v neděli 23. listopadu.

„Vánoční strom v centru města bude mít nové ozdoby. Vyslyšeli jsme názor lidí, kterým se původní ozdoby vánočního stromu města příliš nelíbily,“ prozradil vedoucí odboru komunálních služeb Jiří Revenda. Město kupuje vánoční ozdoby v hodnotě převyšující sto tisíc korun od francouzské rodinné společnosti, která se výrobou vánoční výzdoby v Evropě zabývá dlouhodobě a využívá nejnovějších technologií s nízkou spotřebou energie, čímž se snižuje dopad na životní prostředí. „Vánoční ozdoby stromu budou tentokrát laděny do modra,“ doplnil Revenda.

Centrální náměstí v Havířově ozdobil krásně vzrostlý stříbrný smrk ze soukromé zahrady havířovských obyvatel, další je z Ostravice, třetí roste na jednom z pozemků města.

Kdo si chce užít atmosféru vánočních trhů, musí za ní do centra města. Vánoční městečko na náměstí Republiky zahájilo provoz v pátek 28. listopadu. Až do pondělí 22. prosince tady zažijete bohatý kulturní program. Denně na děti čekají výtvarné skleněné stánky, různé pohádky, komponované pořady s koledami či divadelní představení. Havířovští si mohou 10. prosince na náměstí Republiky v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy společně zazpívat nebo mohou v pátek 12. prosince odpoledne hromadně vypustit balónky Ježíškovi. Také letos se na náměstí Republiky koná „půlnoční mše“. V deset večer ji na Štědrý den organizuje pod širým nebem Církev bratrská.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>