Šumbark bude mít svůj vánoční strom

02.12.2014 20:34

Centrální náměstí Republiky, nově opravené náměstí T. G. Masaryka na Šumbarku a také Terasu na Podlesí letos ozdobí vánoční stromy. Instalovány byly v neděli 23. listopadu.

„Vánoční strom v centru města bude mít nové ozdoby. Vyslyšeli jsme názor lidí, kterým se původní ozdoby vánočního stromu města příliš nelíbily,“ prozradil vedoucí odboru komunálních služeb Jiří Revenda. Město kupuje vánoční ozdoby v hodnotě převyšující sto tisíc korun od francouzské rodinné společnosti, která se výrobou vánoční výzdoby v Evropě zabývá dlouhodobě a využívá nejnovějších technologií s nízkou spotřebou energie, čímž se snižuje dopad na životní prostředí. „Vánoční ozdoby stromu budou tentokrát laděny do modra,“ doplnil Revenda.

Centrální náměstí v Havířově ozdobil krásně vzrostlý stříbrný smrk ze soukromé zahrady havířovských obyvatel, další je z Ostravice, třetí roste na jednom z pozemků města.

Kdo si chce užít atmosféru vánočních trhů, musí za ní do centra města. Vánoční městečko na náměstí Republiky zahájilo provoz v pátek 28. listopadu. Až do pondělí 22. prosince tady zažijete bohatý kulturní program. Denně na děti čekají výtvarné skleněné stánky, různé pohádky, komponované pořady s koledami či divadelní představení. Havířovští si mohou 10. prosince na náměstí Republiky v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy společně zazpívat nebo mohou v pátek 12. prosince odpoledne hromadně vypustit balónky Ježíškovi. Také letos se na náměstí Republiky koná „půlnoční mše“. V deset večer ji na Štědrý den organizuje pod širým nebem Církev bratrská.