Novinky

Futsalový turnaj proběhl

18.03.2013 19:52
V sobotu 16.3.2013 proběhl futsalový turnaj, který organizačně zajistil pan Herák. Občanské...
Druhé letošní číslo Šumbaráku dorazilo do Vašich poštovních schránek i na web Šumbaráku. Děkujeme...
Turnaj pro žáky ZŠ (7. - 9. třída) a žáky SŠ (1. - 3. ročník) se uskuteční v sobotu 16. března 2013...
Již v průběhu následujících pár dní vám bude doručen nový výtisk časopisu Šumbarák. Nové informace,...

Vloženy nové fotogalerie

11.02.2013 19:20
Tak jsme konečně vložili nějaké fotečky z činnosti Šumbaráku. Zatím jen z akce "Pískoviště pro...
<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

ŠUMBARÁK, pobočný spolek Spolku PORTAVITA

Jsme nestátní nezisková organizace působící zejména v lokalitě Havířov - Šumbark. Chceme se věnovat komunitní činnosti tak, aby Šumbark byl příjemným místem k životu. Našim cílem je podpora veřejných aktivit nejen v oblasti kultury a sportu. Ve spolupráci s dalšími neziskovkami, místními podnikateli, městskými institucemi a především samotnými obyvateli Šumbarku organizujeme akce pro veřejnost. Usilujeme o aktivní zapojení zejména místních občanů, kteří tak nejlépe mohou nastartovat činnosti, které jsou v daném místě žádoucí.

 

Časopis ŠUMBARÁK

O chystaných i uplynulých aktivitách informujeme občany prostřednictvím našeho časopisu, který až do ledna 2015 vycházel jako měsíčník a po krátké pauze se na podzim roku 2015 vrací jako čtvrtletník. Časopis vychází v nákladu 2000 ks a roznášen zdarma do většiny domácností Šumbarku. Redakční práce má na starosti Kateřina Piechowicz a uvítáme příspěvky od všech, kteří se chtějí k životě na Šumbarku nějak vyjádřit.

 

Bydlení s doprovodným sociálním programem

Nabízíme lidem v nepříznivé sociální situaci možnost zajistit si odpovídající bydlení v nájemních bytech v rámci naší služby „Bydlení s doprovodným sociálním programem.“ Ve spolupráci s vlastníky domovního fondu v lokalitě zprostředkováváme byty osobám, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. Základní podmínkou je mimo jiné to, aby zájemce o tuto službu pocházel z Havířova, respektive měl trvalý pobyt ve městě. Předcházení sociálnímu vyloučení a pomoc při řešení nepříznivých sociálních situací našich klientů se věnujem sociální pracovník Šumbaráku Martin Rédr. Ten má rovněž na starost koordinaci komunitní činnosti spolku.