Novinky

Během měsíce prosince se Spolek Šumbarák zapojí hned do několika činností, které sám organizuje v...

Podzimní úklid 2015

12.10.2015 14:40
Spolek Šumbarák zve k podzimnímu úklidu. Společně se společností RPG Byty a Městem Havířov jsme...
Senioři ze Šumbarku vyrazili ve středu 26. srpna na výlet do Dolní oblasti Vítkovic. Na expozici,...

Nová posila v Šumbaráku

06.02.2015 17:30
Od 1. února 2015 přibude nová tvář Šumbaráku. Jmenuje se Ivana Šajbanová a budete se s ní moci...
ZŠ Jarošova uspořádala jarmark, jehož výtěžek věnovala paní Synkové z Heřmanic, která se stará o...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

ŠUMBARÁK, pobočný spolek Spolku PORTAVITA

Jsme nestátní nezisková organizace působící zejména v lokalitě Havířov - Šumbark. Chceme se věnovat komunitní činnosti tak, aby Šumbark byl příjemným místem k životu. Našim cílem je podpora veřejných aktivit nejen v oblasti kultury a sportu. Ve spolupráci s dalšími neziskovkami, místními podnikateli, městskými institucemi a především samotnými obyvateli Šumbarku organizujeme akce pro veřejnost. Usilujeme o aktivní zapojení zejména místních občanů, kteří tak nejlépe mohou nastartovat činnosti, které jsou v daném místě žádoucí.

 

Časopis ŠUMBARÁK

O chystaných i uplynulých aktivitách informujeme občany prostřednictvím našeho časopisu, který až do ledna 2015 vycházel jako měsíčník a po krátké pauze se na podzim roku 2015 vrací jako čtvrtletník. Časopis vychází v nákladu 2000 ks a roznášen zdarma do většiny domácností Šumbarku. Redakční práce má na starosti Kateřina Piechowicz a uvítáme příspěvky od všech, kteří se chtějí k životě na Šumbarku nějak vyjádřit.

 

Bydlení s doprovodným sociálním programem

Nabízíme lidem v nepříznivé sociální situaci možnost zajistit si odpovídající bydlení v nájemních bytech v rámci naší služby „Bydlení s doprovodným sociálním programem.“ Ve spolupráci s vlastníky domovního fondu v lokalitě zprostředkováváme byty osobám, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. Základní podmínkou je mimo jiné to, aby zájemce o tuto službu pocházel z Havířova, respektive měl trvalý pobyt ve městě. Předcházení sociálnímu vyloučení a pomoc při řešení nepříznivých sociálních situací našich klientů se věnujem sociální pracovník Šumbaráku Martin Rédr. Ten má rovněž na starost koordinaci komunitní činnosti spolku.