Novinky

Psí den na Šumbarku

14.10.2013 10:33
Máte doma psa, který něco umí? Nebo je hezký? Nemusí to být žádná ušlechtilá rasa, klidně voříšek!...
www.tvportaly.cz/havirov/30994-na-sumbarku-vzniklo-pro-deti-a-mladez-nove-hriste
se uskuteční 10.9. od 15,00 hodin. SLAVNOSTN OTEVÍRÁME NOVÉ STREETBALLOVÉ HXI`T.docx (96879)
Pokud chcetet vyrazit tento víkend (17. - 19.5.2013) se skauty na rafty (řeka Moravice - vhodná i...

Nový Šumbarák

14.05.2013 13:24
Nové číslo Šumbaráku bylo rozneseno do schránek a můžete jej nalézt i na webu.
<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>

ŠUMBARÁK, pobočný spolek Spolku PORTAVITA

Jsme nestátní nezisková organizace působící zejména v lokalitě Havířov - Šumbark. Chceme se věnovat komunitní činnosti tak, aby Šumbark byl příjemným místem k životu. Našim cílem je podpora veřejných aktivit nejen v oblasti kultury a sportu. Ve spolupráci s dalšími neziskovkami, místními podnikateli, městskými institucemi a především samotnými obyvateli Šumbarku organizujeme akce pro veřejnost. Usilujeme o aktivní zapojení zejména místních občanů, kteří tak nejlépe mohou nastartovat činnosti, které jsou v daném místě žádoucí.

 

Časopis ŠUMBARÁK

O chystaných i uplynulých aktivitách informujeme občany prostřednictvím našeho časopisu, který až do ledna 2015 vycházel jako měsíčník a po krátké pauze se na podzim roku 2015 vrací jako čtvrtletník. Časopis vychází v nákladu 2000 ks a roznášen zdarma do většiny domácností Šumbarku. Redakční práce má na starosti Kateřina Piechowicz a uvítáme příspěvky od všech, kteří se chtějí k životě na Šumbarku nějak vyjádřit.

 

Bydlení s doprovodným sociálním programem

Nabízíme lidem v nepříznivé sociální situaci možnost zajistit si odpovídající bydlení v nájemních bytech v rámci naší služby „Bydlení s doprovodným sociálním programem.“ Ve spolupráci s vlastníky domovního fondu v lokalitě zprostředkováváme byty osobám, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. Základní podmínkou je mimo jiné to, aby zájemce o tuto službu pocházel z Havířova, respektive měl trvalý pobyt ve městě. Předcházení sociálnímu vyloučení a pomoc při řešení nepříznivých sociálních situací našich klientů se věnujem sociální pracovník Šumbaráku Martin Rédr. Ten má rovněž na starost koordinaci komunitní činnosti spolku.